שירותי נוטריון

שירותי נוטריון

אפוסטיל

קיימים שני סוגים רלוונטיים של אישורי אפוסטיל -

 אפוסטיל של משרד המשפטים:

במסגרת אישור זה, מאשר משרד המשפטים כי הנוטריון החתום על האישור הנוטריוני הינו אכן נוטריון המוכר על ידי משרד המשפטים וכי חתימתו של הנוטריון הינה אותנטית.

 אפוסטיל של משרד החוץ:

אישור זה ניתן על גבי מסמך רשמי של המדינה – ללא קשר לאישורו הנוטריוני. האישור יתנן מאת הענף לאימות מסמכים ציבוריים של החטיבה הקונסולרית במשרד החוץ.

מהי חותמת אפוסטיל?

מדובר בחותמת המעניקה תוקף למסמכים ציבוריים במדינה זרה, החותמת מוטבעת על גבי תרגום נוטריון ומוכיחה כי התרגום נאמן למקור ובוצע על ידי נוטריון מורשה. קיימים מקרים בהם מוסדות ברחבי העולם יסרבו לקבל מסמכים מתורגמים על ידי נוטריון ללא חותמת אפוסטיל חוקית. מסמך עם חותמת אפוסטיל נושא עמו תוקף בינלאומי בהתאם לרשימת המדינות החתומות על אמנת האג. חוק הנוטריונים קובע את רשימת הנוטריונית בישראל המהווים רשות מוסמכת להנפיק בישראל תרגומים עם חותמת אפוסטיל.

שני סוגים של חותמת אפוסטיל

כפי שכבר צוין ישנם שני סוגים של אפוסטיל, הראשון הוא חותם המאשר את זהות הנוטריון ללא כל התייחסות לתוכן המתורגם של המסמך, החותם השני הוא אישור לזהות המסמך המתורגם למקור, אישור לאמיתות המסמך.
 

יפוי כח נוטריוני

יפוי כוח נוטריוני הינו ייפוי כוח המתייחד בכך שהחתימה על גביו מאושרת על ידי נוטריון, לאחר שהנוטריון מוודה את זהותו של החותם ומאשר כי המסמך נחתם בפניו על ידי החותם.

יפוי כח נוטריוני נדרש בעיקר בשלושה מקרים -

 משכנתא:

הבנק המלווה נותן ללווים יפוי כח לטובת הבנק ומורה ללווים להחתימו בפני נוטריון.

 רכישה מקבלן:

כאשר אדם רוכש דירה מקבלן, דרושת החברה הקבלנית לקבל זכויות לבצע בשם הרוכש פעולות שונות, החל מרישום הזכויות על שמו ועד לזכות לבטל הערות אזהרה שנרשמו לטובתו. הואיל ומדובר במקרים קיצוניים בהיקף כספי גבוה, נהוג כי כבמקרה זה יינתן אישור נוטריוני ליפוי הכח.

 נסיעה לחו"ל:

אישור נוטריוני מקובל נוסף, ניתן על גבי יפוי כח נוטריוני שמשאיר אחריו אדם הנוסע לחו"ל לתקופה ארוכה. במקרה זה, משאיר הנוסע בידי אדם עליו הוא סומך,יפוי כח כללי המאפשר לו לעשות בשמו של הנוסע פעולה או פעולות יפוי כח כללי שיאושר בידי נוטריון, יאפשר למקבל יפוי הכח לעשות כמעט כל פעולה משפטית אשרית בשם מייפה הכח (הנוסע). על כן, מומלץ להקפיד כי יפוי הכח הנוטריוני יושאר בידיים נאמנות של אדם עליו יכול מייפה הכח לסמוך במאת האחוזים.

 

תרגום נוטריון

למשרד למעלה מ-15 שנות ניסיון ייחודי במתן שירותי נוטריון, במהלכן אישרנו עשרות אלפי תרגומי מסמכים ותעודות, לרבות תרגום כל מסמך רשמי של מדינת ישראל. משרדנו ערוך לספק תרגום נוטריוני במהירות, דיוק ויעילות מרבית ובמקרים דחופים אף באופן מיידי.

המשרד מספק תרגום תעודות ומסמכי אישור נוטריון למסמכי הגירה, לאוסטרליה, קנדה, ארה"ב, אוסטריה, גרמניה, צרפת בלגיה ועוד.

בין היתר, מספק המשרד את האישורים הבאים: אישור נוטריון אנגלית, גרמנית, צרפתית, סרבית, יידיש.

בכל יום עבודה שגרתי אנו נותנים שירות לעשרות לקוחות תוך הקפדה על עבודה מדויקת, שירות אישי, מענה מקצועי ועמידה בזמנים. התחום דורש הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ודיוק, רק כך תוכלו אתם ליהנות ממלאכת תרגום מסמכים ותעודות מקצועית ולהציג הלאה מסמכים מתורגמים זהים למקור בצורה הטובה ביותר. כאשר אתם מזמינים תרגום נוטריון חשוב לכם לקבל את המסמכים בהקדם האפשרי בהתאם לדרישות החוק. הניסיון שלנו מבטיח לכם עמידה בנהלי התרגום של מוסדות אקדמאים ברחבי העולם, שגרירויות, וועדות וגם בית המשפט. אם אנכם בטוחים איזה תרגום נוטריון דרוש לכם צרו קשר ונשמח להסביר עוד על עבודת הנוטריון.

תחומי העיסוק שלנו